O nas
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,stockholm-core-1.2.1,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
Title Image

O nas

radca prawny

dr Katarzyna Jasińska

Specjalizacja

Specjalizacjami Katarzyny są: prawo cywilne materialne i procesowe, prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, prawo własności przemysłowej, ochrona prawna odmian roślin, zwalczanie nieuczciwej konkurencji) oraz prawo farmaceutyczne.

Doświadczenie zawodowe

Katarzyna posiada cenne z punktu widzenia potrzeba Klientów połączenie kompetencji i zawodowych doświadczeń: jest radcą prawnym (wpis na listę prowadzoną przez OIRP w Krakowie w 2010 r.), ale zdała także egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym i przez kilka lat pracowała na stanowisku asystenta sędziego.

Jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Działalność naukowa i popularno-naukowa

W 2009 r. obroniła rozprawę doktorską przygotowaną w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza Barty, pt. „Naśladownictwo opakowań produktów znanych marek w świetle prawa własności intelektualnej”. Jest współautorką jedynego w Polsce Komentarza do ustawy o ochronie prawnej odmian roślin (red. K. Felchner), a także autorką i współautorką wielu innych publikacji naukowych – artykułów, podręczników i komentarzy, w tym m. in. kolejnych wydań Komentarza do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (red. J. Szwaja) i Systemu Prawa Prywatnego. Prawo własności przemysłowej. Tom 14A (red. R. Skubisz). Recenzuje artykuły publikowane w czasopismach prawniczych wydawnictwa Wolters Kluwer Polska z siedzibą  w Warszawie. Udzielała porad prawnych w ramach 2. edycji Film the Book (2019). Jest opiekunem sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, której zadaniem jest nie tylko przygotowanie Studentów do pracy w zawodzie poprzez udzielanie porad prawnych pod nadzorem opiekunów czy udział w organizowanym przez Studencką Poradnię Prawną ogólnopolskim konkursie na symulację rozprawy cywilnej, ale także popularyzowanie wiedzy prawnej w polskim społeczeństwie.

lista publikacji
współpracownik

dr Iga Bałos-Stoczewska

Specjalizacja

Specjalizacjami Igi są prawo własności intelektualnej oraz prawo prywatne międzynarodowe.

Doświadczenie zawodowe

Od ponad 10 lat obsługuje w zakresie praw autorskich jeden z małopolskich domów produkcyjnych, zajmujący się produkcją filmów eventowych i reklamowych. Pracowała przez kilka lat w kancelarii rzecznika patentowego. Jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Działalność naukowa i popularno-naukowa

W 2015 r. obroniła rozprawę doktorską przygotowaną pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza Szwaji Zdatność arbitrażowa sporów dotyczących patentu. Praca otrzymała dwie nagrody w XIII edycji konkursu, organizowanego przez Urząd Patentowy RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. Jest autorką wielu publikacji naukowych oraz książki Prawo dla filmowców. Była gościem w kilku audycjach w Radio Tok FM (https://audycje.tokfm.pl/gosc/3298,dr-Iga-Balos), brała udział w panelu podczas festiwalu (2019), udzielała porad prawnych w ramach 2. edycji Film the Book (2019). Jest autorką felietonów o tematyce prawnej publikowanych w kwartalniku Film&TvKamera – specjalistycznym magazynie zaadresowanym do osób zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną. Od kilku lat prowadzi blog sPRAWNA EDUKACJA, na którym najwięcej uwagi poświęca sPRAWOM FILMOWYM.

lista publikacji